لیست ویو در کاتلین | آموزش ساخت list view در کاتلین

سلام خدمت همه ی عزیزان سایت کد ایت ، با بخشی دیگر از آموزش کاتلین در خدمت شما عزیزان می باشیم . امروز قصد داریم مبحث لیست ویو در کاتلین را برای شما عزیزان آموزش دهیم .

لیست ویو در کاتلین چیست و چه کاربردی دارد؟

list view  یک ViewGroup ایی هست که برای نمایش لیست آیتم ها در چندین ردیف مورد استفاده قرار می گیرد . لیست ویو در کاتلین دارای یک Adapter می باشد که به صورت خودکار داده ها را در لیست ما قرار می دهند . Adapter داده های که در پایگاه داده ها  و یا آرایه ها وجود دارند را واکشی میکند . و در داخل یک لیست قرار می دهد . string.xml منبع اصلی استخراج داده ها می باشد . ما برای این که آیتم های خودمون رو داخل یک لیست نمایش دهیم از list view استفاده می کنیم.

listview در کاتلین

کار با لیست ویو در کاتلین

انواع Adapter های مورد استفاده در list view

ArrayAdapter:  یک آرایه یا لیست را به عنوان ورودیاز ما می گیرد.  و اینکه ما میتوانیم موارد موجود در لیست را داخل یک فایل string.xml ذخیره کنیم .
CursorAdapter: همیشه یک نمونه از مکان نما را به عنوان وسیله ورودی می پذیرد.
SimpleAdapter: مقداری ثابت را به عنوان ورودی می گیرد .
BaseAdapter:  یک پیاده سازی عمومی برای هر سه نوع آداپتور است .

در اینجا ما قصد داریم تا با یک پروژه خیلی کوچیک نحوی ساخت یک لیست ویو در کاتلین را خدمت شما عزیزان آموزش دهیم . اول بریم سراغ لایه XML خودمون و یک list view در آن ایجاد کنیم . نمونه کد این قسمت مانند زیر می باشد .

 بریم سراغ قسمت اکتیویتی خودمون و کد های این بخش نیز مانند زیر می باشد. ما در این قسمت یک ArrayAdapter تعریف کردیم . و یک آرایه از اسامی رو نیز ایجاد کردیم که قصد داریم آن ها را نمایش دهیم  .

و در پایان خروجی ما به صورت زیر می باشد .

موفق باشین و شاد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
اشتراک‌گذاری

برنامه نویس موبایل، علاقه مند به سئو و وردپرس و تولید محتوا در زمینه برنامه نویسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *