چگونه کد های کاتلین را Decompile و به کد های جاوا تبدیل کنیم.

سلام خدمت همه ی عزیزان کدایت ، با بخشی دیگری از آموزش های کدایت در خدمت شما عزیزان هستیم .امروز قصد داریم تبدیل کد های کاتلین به جاوا را برای شما عزیزان را آموزش دهیم.

تبدیل کد های کاتلین به جاوا به چه صورتی میباشد ؟

ببینید همان طور که در مبحث کاتلین خدمت شما عزیزان توضیح دادیم . زبان جاوا و کاتلین سازگاری زیادی با هم دارند.  و ما میتوانیم در بخش های از کد های جاوا و یا در بخش دیگر از کد های کاتلین استفاده کنیم . شاید یکی از سوالاتی که برای شما عزیزان در این راه پیش آمده این هست که تبدیل کد های kotlin به جاوا یا برعکس تبدیل کد های جاوا به کاتلین چگونه انجام می گیرد .

در واقع زبان برنامه نویسی جاوا و کاتلین به دلیل شباهت های بسیاری که با همدیگر دارند.  همچنین این قابلیت را نیز دارند که با یکدیگر همکاری کنند .در واقع ما زمانی که میخواهیم یک پروژه اندروید بسازیم . میتوانیم کد های جاوا و کاتلین را با یکدیگر ترکیب کنیم . ببینید همانطور که شاید بدانید نحو زبان برنامه نویسی جاوا و کاتلین در بیشتر مواقع متفاوت هستش .  ولی چیزی که مهم هست اینکه که روند کامپایل این دو زبان کاملا یکسان هست . یعنی هر دو این زبان ها در یک بایت کدی که در JVM قابل اجرا هستش کامپایل میشود .
نحوه تبدیل کردن کد های کاتلین به جاوا توسط اندروید استودیو به این صورت هست که اندروید استودیو اون بایت کد های کاتلین را که کامپایل شده هست را استخراج میکند . و از همین روش استفاده میکند و برای تولید کد های جاوای معادل آن این بایت کد ها رو دیکامپایل میکند . ما در این آموزش قصد داریم برای شما توضیح بدهیم که این تبدیل چگونه انجام میگیرد . 

اولین قدم : باز کردن یک پروژه کاتلین

اولین کاری که باید انجام دهیم به عنوان نمونه یک پروژه کاتلین بازکنید و کد های که درون پروژه به زبان کاتلین نوشته شده است تا تبدیل کد های کاتلین به جاوا انجام دهید . من به عنوان نمونه یک اکتیویتی درست کردم و کد های کاتلین من به صورت زیر میباشد .

و اما تبدیل کد های kotlin به java  رو چگونه انجام دهیم .

قدم دوم : منوی ابزار بخش Tools

الان نوبت آن رسیده که وارد بخش منو ابزار شوید و قسمت Tools  و همچنین به مسیر Kotlin > Show Kotlin Bytecode بروید   مانند تصویر زیر :

آموزش تبدیل کد های کاتلین به جاوا در اندروید استودیو

چگونه کد های kotlin را به جاوا تبدیل کنیم .

قدم سوم : Decompile بایت کد ها 

کار بعدی که باید انجام دهیم تا تبدیل کد های kotlin به جاوا  انجام گیرد  این هست که مانند تصویر زیر عمل کنیم تا کد های kotlin ما Decompile  شود . و به کد های جاوا تبدیل شود .

دیکامپایل کردن کد های کاتلین

تبدیل کردن کد های kotlinبه جاوا با دی کامپایل کردن کد های کاتلین

بعد از کار های بالا کد جاوا ای که بدست میاید مانند کد های زیر میباشد .

آموزش تصویری Decompile کد های کاتلین به صورت زیر میباشد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک‌گذاری

من فرشید حبیبی هستم، یک برنامه نویس موبایل با بیش از 5 سال تجربه. من علاقه زیادی به برنامه نویسی دارم و در این زمینه به طور مداوم در حال یادگیری و پیشرفت هستم. در حال حاضر، به عنوان یک برنامه نویس اندروید در یک شرکت معتبر مشغول به کار هستم و همچنین یک وبسایت آموزشی به نام کدایت را اداره می کنم. در کدایت، به تولید محتوای آموزشی در مورد برنامه نویسی اندروید و وب می پردازیم. هدف من از ایجاد این وبسایت، کمک به سایر برنامه نویسان اندرویدی برای یادگیری و پیشرفت در این زمینه است.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *