sharedpreferences در کاتلین چگونه پیاده سازی میشود.

برنامه نویسان  میتوانندبا sharedpreferences در کاتلین داده های اندک خود را ذخیره سازی کنند  . نکته دیگر این که در هنگام ذخیره سازی اطلاعات در شیرد پرفرنس  یک کلید نیز به داده های ما تعلق میگیرد. تا بتوانیم به کمک آن کلید اطلاعات خود را بازگردانی کنیم. همچنین شما در shared preferences در کاتلین دادهای String ، Int ،Float و Boolean را میتوانید ذخیره سازی کنید. و به کمک کلید مختص به آنها اطلاعات خود را بازیابی کنید.

پیاده سازی sharedpreferences در کاتلین

نحوه ی کار sharedpreferences در کاتلین

sharedpreferences در کاتلین در چه زمان های مورد استفاده قرار میگیرد ؟

  • مهم ترین استفاده از sharedpreferences زمانی هست. که ما میخواهیم تنظیمات پیش فرض برنامه را ذخیره سازی کنیم .به عنوان مثال فرض کنیم کاربر اندازه فونت خود را زیاد میکند و مایل هست. تا این تنظیمات ذخیره شود و هر بار عوض نشود. و یا تغیر نوع فونت و یا زمانی که میخواهید تم برنامه رو عوض کنید .
  •  کاربرد دیگر برای زمانی هست که ما میخواهیم در برنامه بمانیم و اطلاعات لاگین ذخیره شود. و از دفعات بعدی مستقیم وارد برنامه شویم .در این زمان نیز ما از آن استفاده میکنیم.

مقالات پر بازدید : همه چیز در مورد زبان برنامه نویسی کاتلین :

در چه حالتی اطلاعات ذخیره شده در شیرد پرفرنس در کاتلین از بین میرود؟

  • زمانی که شما برنامه را حذف کنید اطلاعات موجود در آن حذف میشود و این نمایانگر این هست که Shared preferences مختص برنامه هست .
  • هنگامی که شما از بخش تنظیمات گوشی خودتون Data برنامه را حذف میکنید . اطلاعات شیرد پرفرنس نیز حذف میشود .

مقالات پر بازدید : آموزش گریدل در اندروید استودیو

در ادامه آموزش کاتلین و مقاله Shared preferences در کاتلین  بقیه توضیحات را در قالب پروژه کوچک برای شما بیان میکنیم .تا درک بیشتری از این اموزش داشته باشید . فرض کنید ما یک اپلیکیشن داریم که کاربر برای یک بار در آن ثبت نام و ورود میکند . زمان ثبت نام اطلاعات در شیرد پرفرنس به همراه یک کلید برای هر کدام از اطلاعات ذخیره میشود  . و در دفعات بعدی مستقیم به صفحه اصلی برنامه میرود . ما یک کلاس برای Shared Preferences ایجاد میکنیم و نام دلخواه آن را قرار میدهیم .

در کد های بالا ما برای المان های که میخواهیم ذخیره کنیم . متد های Set , Get تعریف کرده ایم و همچنین یک متد برای اینکه لاگین را Set کنیم.

خط کد های بالا برای تعریف شیرد پرفرنس و editor هست .

ما از خط کد های بالا برای بازیابی اطلاعات از sharedpreferences در کاتلین استفاده میکنیم . در اینجا یکی دیگر از آموزش های کدایت به اتمام رسید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
اشتراک‌گذاری

من فرشید حبیبی هستم، یک برنامه نویس موبایل با بیش از 5 سال تجربه. من علاقه زیادی به برنامه نویسی دارم و در این زمینه به طور مداوم در حال یادگیری و پیشرفت هستم. در حال حاضر، به عنوان یک برنامه نویس اندروید در یک شرکت معتبر مشغول به کار هستم و همچنین یک وبسایت آموزشی به نام کدایت را اداره می کنم. در کدایت، به تولید محتوای آموزشی در مورد برنامه نویسی اندروید و وب می پردازیم. هدف من از ایجاد این وبسایت، کمک به سایر برنامه نویسان اندرویدی برای یادگیری و پیشرفت در این زمینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *