switch animation در کاتلین | ساخت انیمیشن زیبای سوییچ انیمیشن در کاتلین

سلام شما خدمت شما عزیزان سایت کدایت ، با آموزش کاتلین و با سری دیگر از این آموزش ها خدمت شما عزیزان هستیم .امروز قصد داریم مبحث switch animation در کاتلین را برای شما عزیزان آموزش دهیم . برای همه ما اتفاق افتاده است که دنبال انیمیشن های زیبا برای برنامه ی اندرویدی خودمون باشیم . در واقع این یک امر رایج بین برنامه نویسان می باشد . من تصمیم گرفتم تعدادی ازاین انیمیشن ها در کاتلین را در قسمت های مختلف برای شما جمع آوری کنم . اولین انیمیشن ای  که به فکرم رسید و خیلی زیبا و جذاب بود switch animation در کاتلین می باشد که شما می توانید در زمان هایی که نیاز به سوییچ  دارید میتوانید از این انیمیشن استفاده کنید . در قسمت زیر نحوی پیاده سازی سوییچ انیمیشن در کاتلین را برای شما توضیح می دهم .

switch animation در کاتلین

switch animation

switch animation در کاتلین به چه صورت پیاده سازی می شود ؟

اول از همه یک پرووژه ایجاد کنید و اسمش رو switch animation  بگذارید . بعد از این کار ما باید کتابخانه switch animation در کاتلین را به پروژه خودمون اضافه کنیم. برای این کار به قسمت  build.gradle (Module:app)  بروید و کد زیر را در آن قسمت را وارد سازید.

حالا نوبت کد های قسمت xml می باشد . ما در این قسمت یک ImageView داریم و یک PacButton برای  سوییچ انیمیشن در کاتلین که در آن آیکون بالایی و آیکون پایینی و همچنین اندازه ی آنها و رنگ هایشان را تنظیم می کنیم.

و در آخر کدهای قست اکتیویتی که در آن ما یک آیدی برای PacButton  و ImageView خودمون تعریف کردیم . و گفته ایم که سوییج روی هر کدام از ایکون ها باشد . آن را در ImageView جایگذاری کنند .

و در آخر خروجی کد های ما که به صورت زیر می باشد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک‌گذاری

برنامه نویس موبایل، علاقه مند به سئو و وردپرس و تولید محتوا در زمینه برنامه نویسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *