متد isFinite در جاوا اسکریپت

به نام خدا با سلام خدمت کد ایتی های عزیز. در ادامه سری مقالات اموزشی جاوا اسکریپت این جلسه به متد isFinite در جاوا اسکريپت خواهيم پرداخت با ما همراه باشید.

در جاوا اسکریپت، ()isFinite یک متد Number است که برای برگرداندن یک مقدار بولی استفاده می شود که نشان می دهد آیا یک مقدار عدد محدودی است یا خیر. از آنجایی که ()isFinite متدی از شی Number است، باید از طریق شی ای به نام Number فراخوانی شود.

سينتکس

در جاوا اسکریپت، سینتکس متد ()isFinite به صورت زیر است:

پارامترها یا آرگومان ها:

value–>مقدار برای آزمایش اینکه آیا یک عدد محدود است یا خیر.

با این حال، استثناهایی وجود دارد

یک رشته خالی  true را برمی گرداند، رشته ”    ” با فاصله نیز true را برمی گرداند، null مقدار true  برمی گرداند، برای مقادیر true و false نیز true را برمی گرداند.
اگر مقدار یک عدد بی نهایت باشد، متد ()isFinite  مقدار false را برمی گرداند. در غیر این صورت، true برمی گردد.
اگر به متد ()isFinite یک مقدار غیر عددی داده شود، مقدار false را برمی گرداند. این به این دلیل است که متد ()isFinite قبل از آزمایش اینکه آیا عدد محدودی است یا خیر، مقدار را به عدد تبدیل نمی کند.
بیایید نگاهی به مثالی از نحوه استفاده از متد ()isFinite در جاوا اسکریپت بیندازیم.

در این مثال، متد ()isFinite را با استفاده از کلاس Number فراخوانی کرده ایم.

ما خروجی متد ()isFinite را در لاگ کنسول مرورگر وب برای اهداف نمایشی نوشته ایم تا نشان دهیم متد ()isFinite چه چیزی را برمی گرداند.

موارد زیر در گزارش کنسول مرورگر وب نمايش داده ميشود:

در این مثال، اولین خروجی به گزارش کنسول، درست است، زیرا 3.5 یک عدد محدود است.

با این حال، خروجی دوم به گزارش کنسول، false را برگرداند زیرا مقدار رشته ‘3.5’ یک عدد نیست و متد ()isFinite قبل از آزمایش اینکه آیا عدد محدودی است یا خیر، مقدار را به عدد تبدیل نمی‌کند.
مثال هاي بيشتر
خب دوستان عزيز به پايان جلسه متد isFinite در جاوا اسکريپت رسيديم اميدواريم اين مقاله براي شما مفيد واقع شده باشد.
 ساير مقالات:
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک‌گذاری

علی فرجی هستم، برنامه نویس جاوا اسکریپت و ریکت با بیش از 5 سال تجربه. من عاشق برنامه نویسیم و همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید هستم.همچنین یکی از بنیانگذار های سایت کدایت ، یک سایت آموزش برنامه نویسی در حوزه جاوا اسکریپت، ریکت، اندروید و ... هستم. امیدوارم بتوانم با دانش و تجربه خود به سایر برنامه نویسان کمک کنم تا در این زمینه پیشرفت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *