تفاوت افزونه Wordfence و Sucuri

تفاوت افزونه Wordfence و Sucuri؛ کدام را انتخاب کنیم؟

چکیده : در این مقاله به بررسی دو افزونه وردفنس و Sucuri و مقایسه ویژگی های آنها پرداختیم تا بهتر بتوانید بر اساس نیازتان یکی را انتخاب کنید.

مقایسه افزونه Sucuri و وردفنس؛ کدامیک بهتر است؟

تفاوت افزونه Wordfence و Sucuri

استفاده از افزونه های امنیتی وردپرس نقش به سزایی در بهبود امنیت (Security) سایت شما دارد. اما اینکه کدام افزونه امنیتی را انتخاب کنید ممکن است یکی از دغدغه‌های شما باشد. افزونه Sucuri و افزونه وردفنس دو تا از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس هستند. در کل تعداد زیادی از ویژگی‌ها در افزونه های  امنیتی مشترک هستند اما در بعضی موارد با هم تفاوت دارند. اگر شما هم به دنبال بهترین راه حل امنیتی برای سایت خود هستید و نمی‌دانید کدام افزونه را برای افزایش امنیت سایت خود انتخاب کنید با ما همراه باشید. در این مقاله به نقد و بررسی این دو افزونه و ویژگی‌های آنها می‌پردازیم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

افزونه Sucuri چگونه کار می‌کند؟

 افزونه Sucuri مجموعه اقدامات امنیتی از جمله تحلیل عمیق سایت شما را ارائه می‌دهد. این افزونه هر گونه ترافیک مخرب را بررسی و آن را فیلتر می کند و تنها به user Agent های قانونی اجازه می‌دهد که عبور کنند. همچنين به طور منظم سایت شما را اسکن می‌کند تا جاوا اسکریپت‌های مخرب، تغییر مسیرهای مشکوک، فریم‌های مخرب و بدافزارها را شناسایی کند. این افزونه در صورت نیاز بدافزار را حذف کرده  و یک گزارش جامع از حملات هکرها، مشکلات و جزئیات برای اصلاح به شما می‌دهد.

افزونه وردفنس چگونه کار می‌کند؟

وردفنس یکی دیگر از افزونه های امنیتی است که فایروال نقظه پایانی (End Point) و اسکنر بدافزار دارد. این افزونه قوانین فایروال، امضای بدافزار و آدرس‌های آی پی مخرب را مسدود می‌کند و به یکباره بدافزارها را از سایت شما حذف می‌کند. داشبورد وردفنس یک دید کلی از وضعیت امنیت سایت مانند تعداد حملات روزانه، انواع تهدیداتی که از آنها جلوگیری شده و جزئیات مهمی در مورد آخرین اسکن انجام شده سایت به شما می‌دهد. امکان پاکسازی دستی در افزونه برای کاربران وجود دارد. به علاوه افزونه وردفنس اقداماتی برای کنترل ترافیک مخرب سایت و محافظت از سایت در برابر حملات ddos ارائه می‌دهد. وردفنس برای اینکه اثرات این حملات را کاهش دهد یک فایروال فعال دارد که از هرگونه حمله جلوگیری می‌کند.

مقایسه ویژگی‌های دو افزونه وردفنس و Sucuri

حالا که با عملکرد هر دو افزونه آشنا شدید بیایید ببینیم که تفاوت افزونه وردفنس و Sucuri چیست؟ هر دو افزونه از محبوب‌ترین افزونه های امنیتی هستند و از سایت شما در برابر حملات هکرها، بدافزارها (Malware) و ویروس‌ها (Viruses) و از دست رفتن اطلاعات محافظت می‌کنند. برای انتخاب افزونه باید ببینید با توجه به ویژگی‌هایی که افزونه دارد برای سایت شما کارآمد است یا خیر. در ادامه به نقد و بررسی این دو افزونه بر اساس 5 فاکتور سادگی استفاده، فایروال، اسکن بدافزارها، پاکسازی سایت، سیستم اعلان و هشدار می‌پردازیم.

مقایسه ویژگی های افزونه وردفنس و Sucuri

1. مقایسه سادگی استفاده افزونه وردفنس و Sucuri

یکی از فاکتورهایی که در انتخاب یک افزونه در برابر افزونه دیگر به شما کمک می‌کند سهولت استفاده است. کار با وردفنس و راه‌اندازی آن بسیار ساده است؛ بعد از نصب باید آدرس ایمیل را وارد کنید تا اعلان‌های امنیتی به شما نشان داده شوند. در داشبورد وردفنس با نحوه اسکن امنیتی با این پلاگین آشنا خواهید شد. Sucuri رابط کاربری بهتری دارد زیرا اعلان‌های غیر ضروری را به کاربر نشان نمی‌دهد. بعد از راه‌اندازی Sucuri دیگر به بروزرسانی یا نگهداری از آن نیاز نخواهید داشت.

2. مقایسه فایروال وردفنس و Sucuri

فایروال‌های Sucuri و وردفنس هر دو عالی هستند و رایج ترین و عمده ترین تهدیدها را مسدود می کنند. فایروال وردفنس از نوع نقطه پایانی یا End Pont بوده و فایروال Sucuri از نوع ابری است. با اینکه فایروال نقطه پایانی نسبت به ابری مزیتهای زیادی دارد و هیچ هکری نمی‌تواند از آن عبور کند. اما از آنجایی که WAF مبتنی بر ابر نیست، همچنان به ترافیک مخرب اجازه میدهد تا قبل از فیلتر شدن و حذف شدن به وب سایت شما برسد. فایروال ابری قبل از رسیدن به سرور، ترافیک شما را مسدود می‌کند.

firewall نقطه پایانی بعد از نصب در حالت یادگیری قرار می‌گیرد. فایروال برنامه وب Sucuri بلافاصله از سایت در برابر درخواست های مخرب، حملات DDOS و تلاش برای ورود و حدس رمز عبور محافظت می کند. زمانی که سایت شما حملات DDOS را تجربه می‌کند فایروال Sucuri اجازه نمی‌دهد سایت از حالت  High Security  خارج شود. فایروال برنامه وب سایت (WAF) بر اساس ذخیره سازی ابری است و روی سرور اجرا نمی‌شود.

3. مقایسه وردفنس و Sucuri از نظر اسکن بدافزارها

هر دو افزونه به عنوان اسکنر امنیتی برای شناسایی بدافزارها و و هرگونه اقدام مخرب و مشکوک شناخته می‌شوند. اسکنر وردفنس بسیار قدرتمند است و می‌توانید آن را شخصی سازی کنید. تنظیمات پیش فرض آن محدود است و برخلاف نسخه رایگان در نسخه پرو می‌توانید خودتان برنامه اسکن را انتخاب کنید و گزینه‌های اسکن پیشرفته در نسخه پرو فعال هستند تا در هر حالتی اجرا شوند. اسکنر وردفنس قالب و افزونه سایت را بر اساس نسخه اصلی بررسی می‌کند.

در مقایسه با وردفنس، اسکنر Sucuri کل فایل‌های سایت شما را بررسی می‌کند تا از آلوده نشدن آنها اطمینان یابد و از API Sitecheck Sucuri استفاده می‌کند تا بررسی کند که سایت شما در لیست سیاه آنها نیست. اسکنر رایگان Sucuri روی فایل‌های سایت شما قابل اجرا است و فقط مخصوص وردپرس نیست بلکه هر نوع بدافزار و کد مخرب را تشخیص می‌دهد. Sucuri در اسکن بدافزارها زمانبر است. مقایسه افزونه وردفنس و sUCURI نشان می‌دهد که Wordfence در اسکن بدافزارها بهتر عمل می‌کند.

4. تفاوت Sucuri و وردفنس در پاکسازی سایت‌های آلوده

پاکسازی دستی سایت‌های آلوده و هک شده کار راحتی نیست و افزونه وردفنس و Sucuri این کار را به صورت خودکار انجام می‌دهند. امکان پاکسازی سایت در نسخه رایگان وردفنس وجود ندارد اما در نسخه پرمیوم به صورت فعال و پایدار سایت شما از همه بدافزارها پاکسازی شده و همه فایل‌های آسیب دیده را پاک می‌کند؛ سپس یک کزارش کاملا از روند پاکسازی به شما ارائه میدهند.

در Sucuri نسخه رایگان و پرمیوم آن امکان پاکسازی سایت از کد های اسپم تزریق شده، انواع بدافزارها و درب پشتی فراهم شده است. شما می‌توانید درخواست پاکسازی سایت را بدهید و تیم پشتیبانی Sucuri این کار را برای شما انجام دهد؛ عمکرد هر دو افزونه در پاکسازی بدافزارها عالی است.

سیستم اعلان و هشدار

هنگام ورود شما به صفحه مدیریت وردپرس اعلان‌ها در داشبورد وردپرس نشان داده می‌شوند و برای اینکه اطلاعات بیشتری از نوع اعلان و نحوه رفع آن بدانید باید روی آن کلیک کنید. اعلان ‌ها در وردفنس توسط ایمیل نیز برای شما ارسال می ‌شوند. برای آنکه تنظیمات هشدارهای ایمیل را انجام دهید از تنظیمات وردفنس به بخش all Option یا همه گزینه‌ها رفته و تیک تنظیمات هشدار ایمیل را بزنید.

در Sucuri نیز اعلان‌های مهم در داشبورد وردپرس نمایش داده شده و گزارش‌های حسابرسی و وضعیت سلامت سایت به شما نمایش داده می‌شوند که سیستم مدیریت هشدار کامل است. در صفحه تنظیمات Sucuri Security و در سربرگ  Alert می‌توانید این تنظیمات را انجام دهید. از قسمت تنظیمات هم می‌توانید، آدرس ایمیل را وارد کرده و رویدادهایی که می‌خواهید از آنها مطلع شوید و تعداد هشدارها در هر ساعت را تنظیم کنید.

در حالی که Wordfence به روزترین فایروال را دارد، نسخه پریمیوم آن بر خلاف نسخه رایگان نیز به صورت بلادرنگ و در لحظه بروزرسانی می‌شود. این مساله و استفاده از نسخه رایگان افزونه ممکن است دسترسی هکرها به سایت شما را راحت‌تر کند.

نکته: هر دو افزونه نسخه رایگان و پولی دارند.

وردفنس یا Sucuri؛ کدام افزونه امنیتی بهتر است؟

تفاوت اصلی وردفنس و Sucuri چیست؟ Wordfence ترافیک روی سرور شما را مسدود می کند و همچنان تمام فایل ها را به طور دقیق اسکن می کند. افزونه Sucuri وب سایت شما را کنترل می کند و بدافزارها را حذف می کند. این افزونه برخلاف وردفنس ترافیک را قبل از رسیدن به وب سایت شما مسدود می کند. هر دو افزونه از سایت شما در برابر بدافزارها و سرقت اطلاعات محافظت می‌کنند؛ استفاده از هر دو افزونه راحت است و کار با آنها نیاز به دانش بالا ندارد. Sucuri ممکن است منابع سایت شما را بیش از حد اشغال کند و برای احراز هویت دو مرحله‌ای به یک افزونه جداگانه نیاز دارد.

وردفنس یک افزونه اسکنر و فایروال سمت سرور است که اگر این مساله برای شما هم نیست پیشنهاد ما وردفنس است. اگر به دنبال فایروال ابری رایگان هستید کلودفلر گزینه خوبی است ولی جامع نیست.

در این مطلب به طور کامل به نقد و بررسی افزونه وردفنس و Sucuri پرداختیم؛ بر اساس مقایسه‌ای که انجام شد نیازهای سایت خود را در نظر بگیرید و یکی از دو افزونه را انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
اشتراک‌گذاری

علی فرجی هستم، برنامه نویس جاوا اسکریپت و ریکت با بیش از 5 سال تجربه. من عاشق برنامه نویسیم و همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید هستم.همچنین یکی از بنیانگذار های سایت کدایت ، یک سایت آموزش برنامه نویسی در حوزه جاوا اسکریپت، ریکت، اندروید و ... هستم. امیدوارم بتوانم با دانش و تجربه خود به سایر برنامه نویسان کمک کنم تا در این زمینه پیشرفت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *