تاریخ شمسی در کاتلین | تبدیل تاریخ میلادی به تاریخ شمسی در کاتلین

به نام خداوند مهربان ، ما از سری آموزش کاتلین امروز قصد داریم کار با تاریخ شمسی در کاتلین نحوی پیاده سازی تاریخ میلادی و تبدیل آن به تاریخ شمسی یا  Date Picker Dialog آموزش دهیم .

تاریخ شمسی در کاتلین به چه صورت می باشد.

استفاده از تقویم در کاتلین

تقویم در کاتلین

شاید ما در مراحلی از کد نویسی در زبان کاتلین به این نیاز داشته باشیم که از تاریخ در کاتلین استفاده کنیم . حالا این بین ما بسته به نیازمون میتونیم از تاریخ میلادی استفاده کنیم و یا در صورت نیاز به تاریخ شمسی تاریخ میلادی را به تاریخ شمسی تبدیل کنیم . برای مواردی مانند وارد کردن تاریخ تولد ، تاریخ ارسال اجناس و …. خیلی موارد دیگر . در این موارد ما باید از DatePicker Dialog در کاتلین استفاده کنیم تا هم کار ما را راحت شود و اینکه UI خوبی به برنامه ما بدهد. برای پیاده سازی تاریخ میلادی در کاتلین ما یک پروژه ایجاد می کنیم . و اسم دلخواه خودتون رو برای این پروژه قرار دهید . بعد اولین کاری که باید انجام دهیم اضافه کردن کتابخانه به پروژه می باشد .

در مسیر (Module)build.gradle کتابخانه زیر را وارد کنید .

بعد از این کار وارد بخش XML اکتیویتی خودتون بشید و کد های زیر را وارد سازید .

در قسمت بالا ما از دو تا LinearLayout استفاده کردیم. و در هر کدام از لایه ها از یک Button و TextViewاستفاده کردیم . تا با کلیک روی Button تاریخ برای ما باز شود .و با انتخاب تاریخ در همان TextView ثبت شود. اکنون سراغ کد نویسی بخش اکتیویتی خودمون بروید و در آن قسمت کد های زیر را وارد سازید.

چگونه تاریخ میلادی را  به تاریخ شمسی تبدیل کنیم.

ما در قسمت اکتیویتی خودمون تاریخ میلادی را به تاریخ شمسی تبدیل کردیم . برای اینکار از یک کلاس کمکی استفاده می کنیم تا تاریخ میلادی را بگیرد و تاریخ شمسی را برای ما برگرداند . نام کلاس کمکی را Date بزارید و کد های آن نیز مانند زیر می باشد  .البته به وسیله ی این کد ها کار های دیگر نیز می توانیم انجام دهیم که فقط تبدیل به تاریخ شمسی مورد استفاده ما می باشد .

ما به همین راحتی تونستیم در برنامه نویسی کاتلین خودمون از تاریخ استفاده کنیم . امیدوارم این آموزش کوچیک و خلاصه برای شما مفید بوده باشد . و اینکه خروجی کد بالا را در پایین مشاهده کنید .

موفق باشین .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک‌گذاری

برنامه نویس موبایل، علاقه مند به سئو و وردپرس و تولید محتوا در زمینه برنامه نویسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *